لورم ایپسوم متن ساختگی
خیر، جرمگیری به منظور حذف پلاک و رسوبات روی دندان ها و با دستگاه اولتراسونیک انجام میشود و پلاک هایی که موجب التهاب لثه میشوند را از بین میبرد در جرمگیری هیچ تراش و آسیبی به مینای دندان وارد نمیشود و برای دندان نیز ضرر ندارد.
خونریزی از لثه ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیوفتد:
  • مرتب از نخ دندان استفاده نمیکنید، اگر هر روز نخ دندان بکشید در ابتدا چند روز اول لثه ها دچار خونریزی و تورم میشوند اما به مرور خوب میشوند.
  • اشتباه نخ دندان میکشید، با کمک دندانپزشک و آموزش اصولی این کار را انجام دهید.
باید به متخصص پریو مراجعه کنید تا وضعیت لثه تان را بررسی کنند. درد لثه میتونه بخاطر بیماری لثه، آبسه دندان، زخم های کانکر (آفتها) و … باشه که هر کدوم درمان خاص خودشون رو دارن. اول باید علت آن مشخص بشه و بعد برای درمان اقدام بشه

به دندانپزشکی گوهردشت مراجعه کنید اگر نیاز بود بر اساس مقدار عفونت براتون قرص تجویز میکنند و اگر با قرص رفع نمیشد از راه های دیگر مثل درناژ آبسه استفاده کنند.

این امکان وجود دارد که دندان هایی که قبلا با امالگام پرشده را با مواد سفید پر کنند؟

برای اینکه بتونید دندانتون رو با کامپوزیت (مواد سفید رنگ) پر کنید باید کل مواد ترمیمی آمالگام رو تخلیه کنید و بعد، از کامپوزیت استفاده کنید کامپوزیت به آمالگام نمی چسبد

دلیل درد گرفتن دندان موقع خوردن نوشیدنی سرد یا گرم چیست؟

گاهی به دلیل ضعیف شدن مینای دندان این اتفاق میفته که موقتی است ولی اگر به طور دائم این درد به وجود بیاید به دلیل تشکیل پلاک زیر لثه است یا بخاطر مشکلات دندانی است و یا بخاطر بیماری لثه است و حتما باید به دندانپزک مراجعه شود

چگونه میتوان ماندگاری کامپوزیت را افزایش داد ؟

برای ماندگاری کامپوزیت ها باید توجه داشته باشید که رعایت بهداشت دهان و دندان امری ضروریست و با مراقب از کامپوزیت ها مانند پرهیز از جویدن خوراکی های سخت و استفاده از مسواک بعد از نوشیدن چای و قهوه میتوانید عمر کامپوزیت های خود را افزایش دهید.

آیا بعد از استفاده از دهان شویه باید دهان را شست؟

بستگی به نوع دهانشویه دارد، اگر دهانشویه فلورایددار استفاده می کنید که باید نیم ساعت الی ۲ ساعت دهان خود را نشویید اما اگر از دهانشویه هایی که از الکل با غلظت زیاد و پراکسید هیدروژن استفاده می کنید باید دهانتون رو بشویید چون این مواد باعث خشکی دهان و مشکلات دیگری می شود.

بعد از خوردن آب دندانم تیر میکشه چه کنم؟

به دندانپزشکی گوهردشت مراجعه کنید احتمالا عصب های دندانتون دچار آسیب شده اند. تا زمان مراجعه بهداشت دهان و دندانتون رو بیشتر کنید و قرقره آب نمک انجام دهید

آیا لمینت به دندان ها آسیب میزند ؟

در لمنیت دندان ها به اندازه ای که به مینای دندان آسیب نرسد به مقدار جزئی تراشیده میشوند. لمینیت با مینای دندانی باند میشوند و دیگر جزئی از دندان است. در صورت رعایت اصولی بهداشت دهان، دندان ها امکان پوسیدگی نخواهند داشت.